VÍNA

Usilujeme sa o zdravší a udržateľnejší svet, dá sa to cítiť aj na vínach ktoré vyrábame. Vyrábajú sa s čo najmenším počtom zásahov. Naše vína odrážajú povahu a vlastnosti miesta výroby.

Svojsen 2019

Svojsen 2019

Suché biele víno. Táto odroda sa zrodila krížením 3 odrôd: Dievčie hrozno – Burgundské šedé – Rizling rýnsky. Jeho vôňa sa opiera o Dievčieho hrozno a jeho elegancia pochádza od Rizlingu rýnskeho. Ovocné, ľahké, príjemné víno. Je to dobrá voľba k slepačej polievke a zeleným šalátom.

Pesecká leánka 2018

Pesecká leánka 2018

Suché biele víno. Ľahké, ovocné, mierne kvetinové. Je to jedna zo základných odrôd vo viniciach Mužle. Odporúčame k rybacím a hubových jedlám a ľahkým syrom.

Rizling vlašský 2018

Rizling vlašský 2018

Suché biele víno. Dozrieval na jemných kaloch šesť mesiacov. Vôňu žihľavy a rezedy dopĺňa a harmonizuje vôňa kvasiniek. Môžeme cítiť výraznú mineralitu, skvelo vystihuje charakter oblasti. Výborne sa hodí k šalátom, jednám z rýb, kuracím sendvičom alebo dokonca k oškvarkom z mangalice.

Veltlíner #2 2018

Veltlíner #2 2018

Suché biele víno. Mužliansky "fordítás". Zrodilo sa z vylisovaného hrozna zozbieraného s cukornatosťou 28°, ku ktorému sme pridali nové víno toho istého ročníka. Výsledkom tohto špeciálneho postupu je víno s obsahom alkoholu 14 % iba s 2 g zvyškového cukru a vysokým obsahom minerálov. Vynikajúco dopĺňa pečenú hydinu, pečené bravčové a vyprážané ryby.

Nagyapám bora 2018

Nagyapám bora 2018

Víno starého otca. Suché biele víno. Je pripravené na pamiatku môjho starého otca. Je to kupáž troch základných mužlianskych odrôd: Pesecká leánka, Rizling vlašský, Veltlínske zelené. Vonia lipou a púpavou a svojou slamovo-žltou farbou sa stáva príťažlivým a príjemným vínom. Odporúčame ho podávať k údeným syrom, grilovaným rybám alebo grilovanej zelenine. Vďaka svojej kvetinovej, medovej chuti je skvelou voľbou aj k marhuľovo-tvarohovej torte.

Veltlíner #3 2018

Veltlíner #3 2018

„Orangewine” - hrozno zozbierané s cukornatosťou 28° kvasilo na šupkách 2 týždne. Jeho 15% alkoholu, 3 gramy zvyškového cukru, obsah kyselín 5 g a aróma pomarančov a čierneho čaju sa zlúčia do elegantnej harmónie, čo má za dôsledok, že výborne poslúži aj ako aperitív. Hodí sa k jemným syrom, údenému mäsu, k zeleninovým krémovým polievkam. Môžeme k nemu okúsiť aj pikantný perník.

Pink Muscat 2020

Pink Muscat 2020

Suché ružové víno. Strapce ružového muškátu sú ružovkasto-fialové, takže víno vyrobené z neho nemožno nazvať rosé. Po dvoch týždňoch fermentácie na šupkách sa z hrozna zrodilo víno ružovej farby. Svojou malinovo-ružovou vôňou si vás hneď získa a túto arómu odráža aj jeho chuť. Mimoriadne príťažlivé, milé víno. Pozor! Jeho popíjanie prináša radosť! Je vynikajúcim spoločníkom k čerstvým ovocným dezertom, k ľadovému dezertu alebo malinovému sorbetu.

Frankovka modrá 2018

Frankovka modrá 2018

Suché červené víno. Víno so sviežimi ovocnými kyselinkami. Ríbezle, fialky, vanilka. 2 roky dozrievalo v dubových sudoch. Hodí sa k pečenému bravčovému a hovädziemu mäsu, divine a k mramorovým syrom.

Dunaj 2018

Dunaj 2018

Suché červené víno. Stretávajú sa v ňom čučoriedky, černice a višne. V dúšku cítime čokoládu. Je to skvelé víno k teplej šunke, marinovanej husacine a kačacine, ementálskym syrom. Bolo by nezodpovedné neodporučiť ho čokoládovému suflé!

Danubius 2018

Danubius 2018

Suché červené víno. Odrodu viniča Danubius možno považovať za potomka Dunaja, pretože popri svojich predkoch s cennými vlastnosťami sa najviac podobná práve na Dunaj. Pri dozrievaní vo fľaši môžete spoznať jeho rôzne aspekty. Niekedy sa do popredia dostáva pikantnosť Cabernetu sauvignon, inokedy zas svieža kyslosť Castets alebo práve ovocnosť Saperavi. Čokoládovo-ostružinový charakter Dunaja je prítomný v tomto víne neustále. Môže byť skvelým sprievodom k pikantnému, slanému a údenému mäsu a k tvrdým syrom.